Marcato Marga Mulino Tahıl Öğütücü

MAKİNE PARÇALARI

 1. Makine gövdesi
 2. Dağıtıcı
 3. Regülatör
 4. Mengene
 5. Kol ve motor bağlantısı
 6. Tepsi

Marga Mulino, dakikalar içinde kahvaltılık tahıl ve tahıl unu elde edebileceğiniz tek makinedir. Yulaf, arpa ve çavdar gibi yumuşak buğday unları ile kılçıksız buğday, kamut, pirinç ve karabuğday gibi durum buğdayı unları için kullanılabilir. Yağlı tahıl veya tohumlar öğütmeyin.

Marga Mulino farklı hızlarda hareket eden üç farklı merdane kullanır. Bu üç merdane, çevirme kolu veya Pastadrive Motor yardımıyla çalışır.

Merdanelerin arasındaki boşluklar ayarlanarak farklı amaçlar için kullanım sağlanabilir: 6 numaralı pozisyon tahıl unu elde etmek için, 1’den 4’e kadar olan pozisyonlarsa farklı kişisel isteklere göre tahıl taneleri elde etmek için kullanılır.

ÖNERİ

Son işleme geçmeden önce az miktarda tahılla deneme yaparak, ihtiyacınıza için en doğru pozisyon ayarını daha rahat anlayabilirsiniz.

UN

Un elde etmek için tahıllarınızı 1, 3 ve 5 numaralı ayar pozisyonlarından geçirerek bir ön hazırlık yapmanızı öneririz.

Sonrasında ayarı 6 numaralı pozisyona getirin, bu sayede üç merdane aynı anda çalışacaktır.

İlk iki merdane tahılları kırmaya yararken, üçüncü merdane ile rafinasyon yapılır ve un elde edilir.

Daha ince ürün elde etmek için 6 numaralı pozisyonu birkaç kez tekrarlamanızı tavsiye ediyoruz. Kepekleri elemek için elde ettiğiniz son ürünü bir elekten geçirin.

TAHIL TANELERİ

Tahıl taneleri elde etmek için 1, 2, 3 ve 4 numaralı pozisyonlarda çalışabilirsiniz.

İlk iki merdanenin arasındaki mesafeyi ayarlayarak farklı şekillerde tahıl taneleri elde edebilirsiniz. Bu süreçte üçüncü merdanenin işlevi, tanelerin daha rahat dışarı çıkmasına yardımcı olmaktır. Tahıl tanesinin şekli, kişisel zevke ve seçilen tahılın performansına bağlıdır.

KAHVALTILIK TAHILLAR

Marga Mulino kahvaltı için taze tahıl gevrekleri elde etmenizi sağlayan tek üründür: tüketimden hemen önce yapılan bu işlen, tahılın tüm özelliğini korumasını ve vücudun tüm besin değerinden faydalanmasını sağlar.

KULLANMA TALİMATLARI

Kutunun içinden çıkan mengene ile makineyi masaya sabitledikten sonra, çevirme kolunu yuvasına yerleştirin ve makine ayarını regülatörü kendinize çekip çevirmek suretiyle yapın. Kullanmak isterseniz, Pastadrive Motor’u bu kılavuzda gösterildiği gibi takabilirsiniz. Pastadrive kullanacaksanız, Marga Mulino’yu masaya sabitlemenize gerek kalmayaktır.

6 numaralı pozisyon kepekli un elde etmek için uygunken, 1’den 4’e kadar olan pozisyonlarda tahıl taneleri yapabilirsiniz.

Tahılları karıştırıcıya koyun ve kolu çevirin. Merdanelerin çalışmasını engelleyeceği için, karışıtırıcıyı tamamen doldurmamanız tavsiye edilir.

Elde edilen un veya tahıl taneleri, ürünün tepsisinden toplanabilir. Daha ince bir un elde etmek istiyorsanız, ürünü 6 numaralı pozisyondayken birkaç kez işleyin. Un, karıştırıcıdan tamamen düşmüyorsa, kutudan çıkan fırçayı kullanın.

MAKİNE BAKIMI

Marga Mulino en kaliteli malzemelerle üretilmiş ve üretim aşamasında mükemmelleştirilmiştir, bu sebeple özel bir bakım gerektirmez.

Aşağıda makinenizi en iyi şekilde korumanız için verilen tavsiyeleri bulabilirsiniz:

 • Marga Mulino’yu ilk kez kullanmadan önce, makineyi 1 numaralı pozisyondan 6 numaralı pozisyona kadar, 2-3 dakika boyunca çevirme kolu ile çalıştırın. İşlem sonrasında ortaya çıkan unu çöpe atın, bu sayede merdaneler tamamen temizlenmiş olacaktır.
 • Makinenizi su veya deterjanla yıkamayın. Temizlik için kullanım sonrası oluşan artıkları, kutudan çıkan fırça ile temizlemeniz yeterli olacaktır.
 • Her işlemden sonra merdaneleri mutlaka temizleyin.
 • Karışıtırıcıyı yerinden çıkartmak için yukarı doğru çekin.
 • Sıra dışı sesler duyarsanız, merdanelerin uçlarına birkaç damla Vazelin yağı damlatın.
 • Makineyi asla motor takılıyken temizlemeyin. Merdaneleri dönerken temizlemeyin.

ÜTüm Ürünleri ve Detaylarını Görmek İçin : https://www.epinox.com.tr/50-eriste-makarna